Reprezentacinė internetinė svetainė

Net keista būtų pagalvoti, kad šiuolaikiniame gyvenime verslas ar verslu užsiimantys atskiri asmenys neturi juos pristatančios klasikinės ar kitaip dar vadinamos reprezentacinės internetinės svetainės. Vien dėlto, kad vartotojiškoje visuomenėje prekių ir paslaugų pirkimas užima vis didesnę reikšmę. Ypatingai pandemija metu padidėjęs žmonių naršymas internete ir įvairios informacijos ieškojimas būtent ten lemia būtinybę verslui būti matomam internete.

Norint sulaukti daugiau potencialių klientų bei stengiantis išpopuliarinti parduodamas prekes ar teikiamas paslaugas – verslas privalo patikėti interneto galimybėmis ir jo įtaka žmogui, kuris, tikėtina, yra arba bus jūsų klientas. Jei siekiate būti gerai matomas internete – jums tereikia turėti internetinę svetainę.

Nereikia pamiršti, kad ir internetinių svetainių yra įvairių, turinčių įvairiausias paskirtis ir tikslus. Jeigu jums sunku susigaudyti svetainių klasifikacijoje, niekada nesuklysite pasirinkdami klasikinę reprezentacinę svetainę. Jau iš pavadinimo yra aišku, kad tokia svetainė yra skirta reprezentuoti ir išpopuliarinti tam tikrą verslą, prekę ar paslaugą. Įėjus į klasikinę svetainę žmogus iškarto turi supranti kokia yra tiksli tematika, toks tai verslas, ką verslas siūlo ir kaip su tuo verslu susisiekti.

Klasikinė reprezentacinė svetainė yra skirta pristatyti ir sudominti, o kad tai būtų padaryta maksimaliai gerai jums padės gabdraft.lt komanda.

Klasikinės reprezentacinės svetainės dizainas

Klasikinė reprezentacinė svetainė, jos dizainas suformuoja pirmąjį įspūdį apie įmonė, verslą, prekę ar paslaugą. Jie tas įspūdis yra geras ir malonus, tai nulemia tolimesnius lankytojo veiksmus (tokius kaip užklausos pateikimas, užsakymas ir kt). Todėl internetinės svetainės dizainas privalo būti gražus, modernus, neperkrautas ir tinkamai pateiktas, nes tai didina tikimybę, kad svetainės lankytojas neišjungs puslapio ir pratęs savo būvimą svetainėje. Klasikinė reprezentacinė svetainė yra būtent tai, ką mato į svetainę užėjęs žmonės – pagrindinis puslapis kartu su kitais, pavyzdžiui, kontaktų ar paslaugų puslapiais.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl dažniausiai yra užsakomas klasikinės svetainės dizaino modelis – tokioje svetainėje telpa didelis informacijos kiekis. Visa plati informacija išskirstoma į atskiras dalis (puslapius). Toks skirstymas leidžia itin išsamiai ir aiškiai aprašyti kiekvieną atskirą temą t.y. gali būti skiriamas didesnis dėmesys aiškesniam ir platesniam informacijos pateikimui.  

Dažniausiai klasikinė reprezentacinė internetinė svetainė susideda iš keturių vidinių puslapių. Pavyzdinė struktūra susideda iš tokių dalių:

 • Pagrindiniame puslapio lange nurodomas pavadinimas, logotipas, pagrindiniai kontaktiniai duomenys bei kitos internetinio puslapio dalys (svetainės meniu).
 • “Apie mus” arba įmonės aprašymo dalyje pateikiama išsami įmonės informacija, įkūrimo metai, jos veiklos eiga, pasiekimai, įgyti sertifikatai, įmonės struktūra ir/ar darbuotojų sąrašas. Jei reprezentuojamas prekės ženklas, prekė ar paslauga – smulkiai aprašoma ta informacija, kuri suteiktų svetainės lankytojui pakankamai informacijos apie pristatomą dalyką.
 • “Paslaugos/Produktai” dalyje išsamiai aprašomos teikiamos paslaugas ir/ar gaminami produktai, taip pat gali būti sudaromi jų sąrašai.
 • Ketvirtoje “Kontaktai” dalyje nurodomi visi rekvizitai ir kontaktai, kuriais svetainės lankytojas galėtų susisiekti dėl detalesnės informacijos ar užsakymo (adresai, el. paštas, telefonų numeriai ir kt.). Taip pat gali būti pridedamas žemėlapis su pažymėta buveinės/veiklos vykdymo vieta.

Reprezentacinės internetinės svetainės struktūrą galima papildyti įkeliant paslaugų/produktų kainyną, naujienų skiltį, atliktų darbų pavyzdžius, informaciją apie darbuotojus ir kita.   

Atsižvelgiant į tai, kad šiuolaikiniame pasaulyje vis populiarėja kiti įrenginiai, kuriais galima jungtis prie interneto, todėl ne išimtis ir svetainių prisitaikymas jiems. Svetainių dizainai yra kuriame pasitelkiant naujausias technologijas, kurios leidžia pritaikyti svetainę ir prie mobiliųjų įrenginių, tam, kad atitiktų visus šiuolaikinius standartus.

Svarbu ir tai, kad klasikinės reprezentacinės svetainės yra lengvai prižiūrimos ir administruojamos. Taip yra todėl, kad jos kuriamos su turinio valdymo sistema. Tai jau tampa neatsiejama internetinės svetainės dalimi, nes svetainės administratorius (tai gali būti bent koks asmuo, kuriam suteikiama prieiga), naudodamasis ja galėsi pats be didesnių informacinių technologijų žinių valdyti visa svetainės turinį –  kurti, redaguoti puslapius, rašyti naujienas, įkelti nuotraukas ir t.t. Visą informaciją kaip tai atlikti suteikia interneto svetainės kūrėjas.

Klasikinės reprezentacinės svetainės privalumai:

 • Matomumas internete.
 • Unikalus ir šiuolaikiškas svetainės dizainas, prisitaikantis prie visų įrenginių.
 • Lankytojai internete jus gali surasti nepertraukiamai – 24 valandas per parą, 7 dienas per savaite, 365 dienas per metus.
 • Lengva ir patogi tinklapio navigacija. 
 • Aiškiai pateikiama visą reikalinga informacija, todėl išvengiama skambučių įprastais klausimais.
 • Galimybė nukreipti klientus į savo detalų paslaugų ar prekių pristatymą, kur jie neskubėdami galės susipažinti su nurodyta informacija. Tai taip pat padės pritraukti naujų potencialių klientų.
 • Galimybė padidinti paslaugų ar prekių pardavimus ir išplėsti klientų ratą.
 • Nesudėtingas svetainės administravimas.

Apibendrinant galima teigti, kad klasikinė reprezentacinė svetainė – tai originalaus, kliento poreikiams pritaikyto dizaino svetainė, reprezentuojanti prekę, paslaugą, įmonę, verslą, jos veiklą, įgyvendintus projektus ar kitą svarbią informaciją. Tokios svetainės tikslas – sudominti, paskatinti susisiekti bei svetainės lankytoją paversti potencialiu klientu. Kadangi tokiose svetainėse lankytojams pateikiama svarbiausia ir aktualiausia informacija, todėl klasikinė reprezentacinė svetainė ne retai pavadinama interneto vizitine kortele. Reprezentacinio tipo internetinė svetainė yra protingas ir šiuolaikiškas būdas prisistatyti interneto vartotojams ir įsilieti į rinką.

Norėdami gauti išsamesnės informacijo