Vieno puslapio (Landin page) svetainės kūrimas

Vieno puslapio svetainė ar bet kokio kito tipo internetinė svetainė šiuolaikiniam verslui ar atskiriems asmenims, kurie nori parodyti save ar pranešti apie tam tikrą veiklą, jau yra tiesiog būtina.

Populiari Facebook, Instragram ar kitų socialinių tinklų paskyra, žinoma, yra gerai, bet rimti klientai ar asmenys, ieškantys paslaugų ar prekių, ten jūsų ieškos paskiausiai. Jei siekiama sulaukti kuo daugiau dėmesio ir žinomumo – pirmoje ir neginčijamoje vietoje yra internetinė svetainė. Ji puikiai ištransliuoja norimą žinutę labai plačiam interneto vartotojų ratui, o pasirinkus jūsų norimus pasiekti tikslus atitinkantį svetainės tipą – tikrai neprašausite.

Šiuo metu sparčiai populiarėja vieno puslapio tipo internetinės svetainės. Kaip tokio tipo svetainės atrodo, iš ko susideda, kokių tikslų galima pasiekti ją pasirinkus bei kokie yra tokios svetainės privalumai, apžvelgiama žemiau.

Vieno puslapio svetainės dizainas

Vieno puslapio internetinė svetainė – tai itin populiarus šiuolaikinės svetainės dizaino pasirinkimas. Toks tinklapis susideda tik iš vieno puslapio ir visas dėstomas turinys yra atvaizduojamas, reprezentuojamas viename ilgame lange. Užuot puslapį ir jame pateikiamą informaciją išskaidžius į atskirai atsidarančius langus, svetainės kūrimo metu naudojant tam tikrus skyrius, visas turinys yra pateikiamas sekcijomis. Atskirai išdėstoma informacija – sekcijos – viena nuo kitos atskiriamos spalvomis, linijomis, nuotraukomis ir kitais grafiniais sprendimais. Vieno puslapio arba dar vadinamos ONE PAGE svetainės dizainas yra minimalistinis. Puslapio dizaine daugiausia vyrauja vaizdinė medžiaga (nuotraukos, video, grafiniai elementai), o teksto yra mažai.

Tokio tipo svetainės pasirinkimas yra puikus sprendimas norint pasiekti tikslinę auditoriją neapkraunant jos pertekline informacija. Dažniausiai jose pateikiama informacija yra nusistovėjusi, aiški, nekintanti. Svetainėje gali būti sukuriamos ir specialios užklausos formos, leidžiančios svetainės lankytojui greitai susisiekti su svetainės savininku ar kitu paskirtu asmeniu joje nurodytais kontaktais.

Tai daugiau kūrybinis, o ne statinis internetinės svetainės tipas. Kuriant vieno puslapio internetinę svetainę galima drąsiai pasitelkti vaizduotę ir kūrybiškumą. Kadangi vieno puslapio svetainė telpa viename ilgame puslapyje, tai jame galima sukurti vieną bendrą ar net kelias istorijas. Iš tiesų, tai labai patraukia vartotojų dėmesį.

Internetinės svetainės valdymas ir priežiūra

Tokios internetinės svetainės valdymas taip pat nėra sudėtingas. Vartotojas puslapį peržiūri tiesiog “skrolinimo” būdu. Puslapio valdymo patogumui pasirinktoje puslapio vietoje matomas meniu mygtukas, kurį spaudžiant lankytojas yra „numetamas“ į pasirinktą puslapio skyrių bei mygtukas-rodyklė, kurią paspaudus lankytojas grąžinamas į puslapio pradžią. Tai reiškia, kad įdiegti meniu elementai nukreipia vartotoją į kiekvieną iš skyrių-sekcijų, o ne į atskirus internetinės svetainės puslapius. Ne veltui tokio tipo svetainės anglų kalboje vadinamos LANDING PAGE tinklapiais – nukreipimo puslapiais ar svetaine. Paprastai tariant, vieno puslapio tinklapis yra lyg ilgas rulonas, kur meniu navigacija atsuka tam tikrą svetainės atkarpą.

Vieno puslapio svetainės populiarumas auga ir dėl to, kad tokio dizaino svetaines yra labai lengvą prižiūrėti. Lyginant su klasikine reprezentacine svetaine, ONE PAGE svetainės priežiūra reikalauja daug mažiau išlaidų administravimui – ją lengva administruoti turit tik minimalias administravimo žinias.

Vieno puslapio svetainė – ir verslui ir asmenims

Vieno puslapio internetinė svetainė kuriama pagal principą viskas yra vienoje vietoje. Viename puslapio lange galima rasti visą pateikiamą turinį: dalyko aprašymą, vaizdinę medžiagą, kontaktus. Būtent dėl to, vartotojai yra pasiekiamai veiksmingai ir greitai. Todėl nenuostabu, kad tokio tipo svetaines yra pamėgusios tiek įmonės, tiek atskiri fiziniai asmenys.

Dažnai ONE PAGE svetainės kuriamos, kai norima išreklamuoti:

 • Konkretų produktą;
 • Konkrečią teikiamą paslaugą;
 • Prekės ženklą;
 • Renginį;
 • Konkretų fizinį/ juridinį asmenį;
 • Asmenų grupę;
 • Planuojamus įgyvendinti ar jau įgyvendintus projektus.

Paprastai vieno puslapio internetinė svetainė koncentruojama į 1-3 objektų aprašymą ir turi aiškų tikslą – pristatyti konkrečią įmonę, asmenį, produktą ar paslaugą. Tokio tipo svetainę dažniausiai renkasi verslas, kuris specializuojasi į vieną ar kelias pagrindines prekes/ paslaugas ar tiesiog nori save pristatyti rinkai.

Tokio tipo svetainė yra puikus pasirinkimas siekiant atskirti tam tikros įmonės veiklas ar produktus. Pvz.: jei įmonė teikia dvi ar daugiau tarpusavyje nesusijusias paslaugas ir norima išreklamuoti konkrečią vieną arba visas, tačiau jas pateikiant atskirai (galbūt skirtingoms paslaugoms galioja skirtingi įkainiai, suteikimo terminai ir pan.). Tokiu atveju, sukuriant atskiras ONE PAGE svetaines kiekvienai paslaugai, greitai ir efektyviai bus pasiekti tiksliniai paslaugų vartotojai, jų neinformuojant apie kitas teikiamas paslaugas, kuriomis jie nesidomi. 

Ilgalaikė tinklapio perspektyva ir kaina

Kadangi tokio tipo svetainės turinys yra retai kintantis ir jame pateikiama glausta informatyvi informacija, todėl kuriant tokias svetaines neretai orientuojamasi į ilgalaikę perspektyvą. Lyginant su trumpalaike perspektyva, turint ilgalaikę perspektyvą galima pasiekti geresnių svetainės turinio optimizavimo rezultatų, ją gerai pritaikyti paieškos varikliams (SEO rodikliams). Todėl verslui, kuris siekia internete būti ilgą laikotarpį, tai dar vienas privalumas.

Žinoma, tiek įmonėms, tiek atskiriems asmenims, svetainės kūrimo kaina gali turėti didelę įtaką apsisprendimui. Kadangi vieno puslapio svetainė gali būti suprogramuota ne itin sudėtingai, o ir pats programavimo kodas nėra ilgas, todėl ir jos sukūrimo kaina nėra didelė. Unikalaus svetainės dizaino vieno puslapio svetainės kaina prasideda nuo 150 Eur (vieno šimto penkiasdešimt eurų). Ši kaina gali didėti priklausomai nuo grafinių sprendimų, turinio kiekio ir kuriamų sekcijų. Drąsiai galima teigti, kad atsižvelgiant į naudą, kurią gauna verslas turintis tokią svetainę, svetainės sukūrimo kaina yra netgi maža.

Būtina pastebėti, kad ONE PAGE svetainė tikrai nėra rekomenduojama elektroninei prekybai, kai planuojamas didelis prekių ar paslaugų asortimentas. Dėl didelio informacijos kiekio esančio elektroninėje parduotuvėje, tikrai prailgės ir apsunkins svetainės krovimas, meniu elementai bei pats naršymas svetainėje bus žymiai sudėtingesnis. O tai interneto vartotojui nepatinka ir didelė tikimybė, kad jis ieškos kito, lengviau suprantamos ir patogesnės interneto svetainės savo poreikiams patenkinti.

Vieno puslapio svetainės privalumai:

 • Gražus, patogus, vartotojui priimtinas dizainas;
 • Patogus, aiškus valdymas (meniu),
 • Glausti informatyvūs tekstai ir vaizdinė medžiaga,
 • Konkretūs tikslai: pristatyti, atkreipti dėmesį, parduoti;
 • Greitas svetainės užkrovimas
 • Itin geri SEO rodikliai (optimizuota paieškos varikliams)
 • Nebrangi svetainės kūrimo kaina.

Vieno puslapio internetinės svetainės principas “viskas vienoje vietoje” daro ją itin patraukią verslui. Tokia svetainė paprasta, tvarkinga, visa informacija pateikiama aiškiai ir dėl didesnės kūrybinės galimybės, žinoma, sukelia įspūdį galutiniams vartotojams. Visa tai lemia pasiektus svetainės kūrimo tikslus: pristatyti, atkreipti dėmesį, parduoti.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie vieno puslapio svetainę arba ją užsakyti susisiekite nurodytais kontaktais!