Kataloginė internetinė svetainė

Ne retai verslui, turinčiam didelį prekių ar paslaugų asortimentą ir siekiančiam padidinti jų pardavimus, neužtenka turėti sukurtos klasikinės reprezentacinės svetainės. Nors minėto tipo svetainėje iš tiesų galima sutalpinti labai daug informacijos tiek apie patį verslą, tiek apie prekes ir paslaugas, tačiau kartais to neužtenka. Norint, kad svetainės lankytojai išsamiai galėtų susipažinti su siūlomais produktais, tokiu atveju rekomenduojama rinktis kataloginę internetinę svetainę. Pastebima, kad kataloginė internetinė svetainė populiaresnė tarp prekes, o ne paslaugas parduodančių verslų.

Kataloginė internetinė svetainėkatalogas – atitinka visus klasikinei reprezentacinei svetainei priskiriamus apibūdinimus ir išvaizdą. Apie klasikinę reprezentacinę svetainę išsamiau galite paskaityti čia. Tačiau kataloginė svetainė, kaip jau galima suprasti, turi papildomą puslapį (-ius) – prekių katalogą (-us). Tokios tipo svetainės privalumas yra tas, kad ji suteikia didesnę galimybę svetainės lankytojui ir/ar potencialiam pirkėjui netrukdomai ir neskubant svetainėje peržiūrėti visą prekių katalogą ar katalogus. Taip suteikiant lankytojui didesnį laiką apsisprendimui dėl prekių įsigijimo ir netrukdant įmonės darbuotojų įprastais klausimais, nes visa detali informaciją apie prekę pateikiama kataloginėje internetinėje svetainėje.

Kataloginės internetinės svetainės dizainas

Kaip jau minėta, be kitų reprezentacinei svetainei būdingų puslapių ar skyrių, tokių kaip: išsami informacija apie pačią įmonę; įmonės struktūrą; veiklos rūšys; informacija apie darbuotojus kontaktai; darbo laiko nurodymas ir kiti duomenys, susiję su įmonės veikla, yra sukuriamas atskiras tinklapio puslapis, kuriame talpinami prekių katalogai.

Kataloguose tam tikra tvarka, dažniausiai kvadratėlių – atskirų langelių principu, pateikiamos produktų ar prekių nuotraukos, video medžiaga ar kitas grafinis turinys. Atidarius/ paspaudus prekės langelį yra pateikiama visa išsami informacija apie būtent tą prekę: išmatavimai, savybės, kainos, turimi sertifikatai, pagaminimo terminai (jei tokie yra) ar bet kuri kita norima informacija. Jei informacijos apie prekę nėra pakankamai daug, kad reikėtų sukurti atskirą atidarymo puslapį – tokia informacija gali būti patalpinta tiesiog po prekės langeliu/ nuotrauka / ikona.

Bet kokiu atveju, svetainės kūrėjas pasirūpina, kad svetainės lankytojui informacija apie kiekvieną prekę būtų pateikiama kuo aiškiau ir suprantamiau, ir kad naviguoti tokioje svetainėje būtų kiek įmanoma paprasčiau.

Kataloginėje internetinėje svetainėje pasirinktinai prie kiekvieno produkto ar produkto kategorijos yra sukuriamos specialios užklausos formos ir nurodomi kontaktiniai duomenys. Šie įrankiai leidžia svetainės lankytojui ir potencialiam pirkėjui greitai susisiekti pardavėju ir užsisakyti prekę ar pasiteirauti dar detalesnės informacijos, kurios nerado pateiktame aprašyme (tai gali būti pagaminimo laikas ar pristatymo sąlygos). Visos užklausos, kurios pateikiamos svetainėje, gaunamos elektroniniu paštu.

Kataloginė internetinė svetainė yra alternatyva elektroninei parduotuvei

Šioje svetainėje nėra įdiegiami tiesioginio užsakymo ir apmokėjimo įrankiai. Visa tai padaro svetainę itin paprastai valdomą, nėra sudėtingų svetainės valdymo mechanizmų, neiškyla netikslumų dėl turimų prekės kiekių (nes kaskart gavę užklausą galite pasitikrinti prekių likutį savo sandėlyje) ir nereikalingas didelis aptarnavimo mechanizmas.

Taip pat tokią svetainę daug lengviau administruoti. Jos valdymas nereikalauja itin specialių informacinių technologijų žinių. Informaciją, kaip valdoma ir administruojama svetainė, jums suteikia svetainės kūrėjas. Tačiau visada turite galimybę pasinaudoti ir svetainės administratoriaus paslaugomis.

Dažniausiai kataloginės internetinės svetainės tipą renkasi įmonės ar asmenys, kurie gamina ir parduoda vienetines ir/ ar pagal užsakymą gaminamas prekes. Taip pat tie, kurie sandėliuoja nedidelį kiekį parduodamų produktų arba tiesiog užsiima įprasta fizine prekyba, bet nori turėti patogų būdą pristatyti savo prekes ir internete.

Kataloginė internetinė svetainė – katalogas – tai viskas viename: ir verslo aprašymas ir išsamiai aprašomos prekės, kurios sudėliotos į katalogą ar katalogus. Svetainės lankytojas ne tik gali sužinoti kokią veiklą vykdo verslas, kuris jis įsikūręs ir kokie jo tikslai, bet ir detaliai susipažinti su jo parduodamomis prekėmis. Kataloginė internetinė svetainė skatina verslo žinomumą bei didesnius prekių pardavimus.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie kataloginę internetinę svetainę arba ją užsakyti – susisiekite nurodytais kontaktais.